Tilanne TPS:n eri kannattajaryhmien joidenkin jäsenten välillä on selvästi erittäin tulehtunut. TPS-kannattajien puolesta asioiden läpikäymiselle yhteisesti järjestetyssä tilaisuudessa ei ole mitään estettä. Pikemminkin kannattajat näkevät tärkeäksi luoda keskusteluyhteyden niin seuran kuin Tepsiläiset ry:n suuntaan, jotta eripuraa aiheuttaneista seikoista ja jatkossa noudatettavista pelisäännöistä voitaisiin saada sovittua.

TPS-kannattajat eivät näe aiheelliseksi lähteä loanheittoon netissä ja toivovat itse kunkin tahon vähentävän henkilökohtaisuuksiin meneviä loukkauksia sekä keskittyvän meille kaikille tärkeään asiaan eli Turun Palloseuran kannattamiseen. Meille rakastamamme seuran kannattaminen on äärettömän paljon tärkeämpää kuin kannattajayhteisöjen välinen nokittelu. On valitettavaa ja yksinkertaisesti väärin, että nykytilanteesta kärsii kaikkein eniten joukkue, joka tarvitsisi kannattajiltaan kaiken mahdollisen tuen sekä kotona että vieraissa.

Et voi kommentoida tätä kirjoitusta.

© 2009-2014 TPS-kannattajat.net FC TPS | HC TPS | TPS Salibandy Suffusion theme by Sayontan Sinha